Producent leków weterynaryjnych

tel.: +48 81 445 23 00
|
e-mail:
Po ludzku do zwierząt

Historia firmy

Znajdujesz się tutaj: Strona główna / O firmie / Historia firmy

Vet-Agro Sp. z o.o. to polski producent leków weterynaryjnych, preparatów biobójczych oraz innych produktów przeznaczonych dla zwierząt. Celem Spółki jest stały rozwój, tworzenie innowacyjnych rozwiązań oraz najwyższa jakość produktów otrzymywana poprzez zastosowanie najbardziej zaawansowanej technologii. Powstanie Vet-Agro związane jest z przemianami gospodarczymi w Polsce w końcu lat 80-tych. Spółka powstała w 1989 roku z inicjatywy czterech lekarzy weterynarii. W działalności Vet-Agro można wyróżnić 2 okresy. Pierwszy (obejmujący lata 1989-2000) to czas eksperymentów, poszukiwań, zdobywania nowych doświadczeń w wielu różnych dziedzinach gospodarki,jak hodowla, handel, usługi weterynaryjne, produkcja chemiczna, badania naukowe nad lekami oraz w zakresie ochrony środowiska. Wynikiem tego były nowe - oryginalne leki weterynaryjne: Oedemosan, Mastisan, Metrisan oraz katalizator Eukat służący do ograniczania emisji SO2 i NOx podczas spalania węgla.

Zdobyte doświadczenia i zachodzące w polskiej gospodarce przemiany spowodowały powstanie nowej strategii Spółki, która wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku skoncentrowała się na produkcji leków i preparatów dla zwierząt. W 2006 roku podjęto decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego z wykorzystaniem funduszy unijnych programu innowacyjności. Faza projektowania fabryki, jej budowy oraz wyposażania zakończyła się w 2008 roku. Dziś dysponujemy funkcjonalną i nowoczesną wytwórnią o światowym standardzie.

Kluczowym produktem w ofercie firmy jest Fiprex® zwalczający pchły i kleszcze u psów i kotów. Poza niekwestionowaną pozycją na rynku polskim Fiprex® sukcesywnie zdobywa uznanie klientów europejskich. W ostatnim okresie zarejestrowano linię leków Fiprex® Duo. Oprócz znanych już leków iniekcyjnych stworzono produkty przeznaczone do higieny pozyskiwania mleka, a także grupę preparatów dermatologiczno –pielęgnacyjnych. Nowoczesne zaplecze badawczo-technologiczne pozwala na wykorzystywanie nanotechnologii w pracach nad bardziej skutecznymi preparatami. 

Ostatnia dekada działalności Vet -Agro to ustawiczne kształcenie kadry pracowników w zakresie dobrej praktyki wytwarzania, procedur rejestracyjnych, technologii, produkcji oraz marketingu.
Poza własnym doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą niezwykle istotna dla firmy jest stała współpraca i wymiana doświadczeń z instytucjami naukowymi,co umożliwia nam praktyczne wykorzystanie najnowszych badań i osiągnięć nauki.

Od 2017 jest członkiem Access VetMed (EGGVP - Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Leków Generycznych).

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij